leśny spacer w Dolinie Baryczy

AKTUALNE WOLNE TERMINY NA SPACERY LEŚNE:

25.08 - leśny spacer fotograficzny po Stawach w Dolinie Baryczy

15.09 - leśny spacer edukacyjno-przyrodniczy

Temat - zmiany klimatu na przykładzie Lasów Doliny Baryczy

06.10 - leśny spacer edukacyjno-przyrodniczy

Temat - zmiany klimatu na przykładzie Lasów Doliny Baryczy

Brak wolnych miejsc i terminów? wyślij mi maila a powiadomię Cię kiedy pojawią się nowe spacery.

 Przygotowałem dla Was 2 opcje spacerów:

  • leśny spacer turystyczno-przyrodniczy

Koncentrujemy się głównie na obserwacji przyrody. Podczas spaceru dowiecie się m.in:

  • jak funkcjonuje drzewo, jak oddycha i jak pije, skąd się biorą młode drzewa, czy w lesie jest internet, czego boją się drzewa, jak wygląda życie leśnych zwierząt…
  • dlaczego sosna jest najczęściej występującym gatunkiem w naszym kraju,
  • w jaki sposób leśnicy walczą ze zmianami klimatycznymi i jak pomagają lasom,
  • porozmawiamy o lesie pierwotnym, puszczy, ale też o lasach gospodarczych,
  • czym jest Shinrin-yoku, czyli wstęp do terapeutycznych kąpieli leśnych,
  • o wielu, wielu innych ciekawostkach, o których pewnie nie słyszeliście.
  • leśny spacer fotograficzny 

Kierowany do sympatyków fotografii, tych początkujących i tych bardziej zaawansowanych. Przez ok 4,5 godziny przemierzymy wspólnie lasy, które znam. Każdy z Was będziemy miał okazję zobaczyć kilka “moich miejsc”, w których fotografuję.
Zabiorę Was na jedną z moich ulubionych dróg leśnych, pokażę samotnego dęba rosnącego między sosnami.
Przy odrobinie szczęścia będziecie mieli szansę zrobić zdjęcia danielom, a jeśli pogoda dopisze wspólnie będziemy fotografować niesamowite leśne lasery (przebijające się promienie słońca do dna lasu).

Opowiem Wam m.in. o tym jak zaczęła się moja przygoda z fotografią, jakiego sprzętu i ustawień używam, jak podchodzić zwierzynę w lesie… Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Na miejscu będzie też możliwość przetestowania wybranych przez Was prędzej obiektywów firmy Sigma, które przyjadą do Was specjalnie na ten spacer.

Ale najważniejsze jest to, że zobaczycie i będziecie mogli sami dotknąć tego wszystkiego o czym będziemy rozmawiać

 

(zapisy mailowe: obrazylasu@gmail.com)

Cena: 250 zł/os. Dzieci do 10 lat bezpłatnie, 10-15 lat 120 zł.

Podczas spaceru zapewniam ciepłą kawę, parzoną bezpośrednio w lesie i smaczny posiłek. Na zakończenie spotykamy się pod biwakową wiatą, gdzie będzie czekał na nas wyśmienity 2-daniowy obiad (wege) z deserem.

Strój do lasu: wygodne, ciepłe buty, nieprzemakalne spodnie i kurtka.

W przypadku niepogody (deszcz, porywisty wiatr) spacer przekładamy na inny termin. Dla chętnych pomagam zorganizować nocleg w okolicy.

Mam nadzieję, że poprzez spacery zainspiruję  Was do odkrywania własnej, leśnej pasji…

Dodatkowo otrzymacie:

-20% rabatu na zdjęcia z mojego sklepu: https://obrazylasu.pl/collections/frontpage, które pozwolą Wam zabrać kawałek lasu do domu.

Do zobaczenia w lesie !

Istnieje możliwość kupna voucheru dla bliskiej osoby na leśny spacer w dogodnym/wolnym terminie do zrealizowania przez cały 2024 rok.

Moje spacery leśne zostały wyróżnione certyfikatem Dolina Baryczy Poleca czyli unikatowym systemem, znanym w całym regionie, wspierającym lokalnych przedsiębiorców i usługodawców.

 

 

 

Możesz zakupić voucher na leśne spacery ze mną na prezent dla swoich najbliższych


 

 Zobacz jak opowiadam o lesie 

Zobacz jak wygląda leśny spacer

 

Opinie o leśnych spacerach

Zatrzymać się na chwilę, dostrzec to co zwykle nie przyciąga naszej uwagi, poznać sekrety lasu i jego mieszkańców. W ten niezwykły spacer wybraliśmy się z Kubą (Tańczącą Chmurą) w mroźny grudniowy poranek. Ma ogromną wiedzę o drzewach, roślinach i gospodarce leśnej, którą się chętnie dzieli. Pokazał nam miejsca, gdzie można uciec od codziennego zgiełku. Nieustannie do nich wracamy. Nie wiemy kiedy minął nam ten czas, a opowieści ciągle było nam mało. Las zmieniał się wraz z naszą wędrówką, a ciekawość i pragnienie odkrycia nowego rosło z każdym krokiem. To niezapomniana przygoda, w której można natknąć się na leśnych mieszkańców i spróbować dzikiej kuchni. Wrócicie oczarowani.

Monika Laszczyńska

Spacery po lesie, choć wydają się sprawą prostą, nabierają w towarzystwie Kuby wielu niedostrzeganych wcześniej wymiarów. Spacery turystyczno-przyrodnicze skupiają się na życiu lasu, od niewidocznej grzybni, przez słyszalny przepływ wody w pniach drzew i korytarze larw na powierzchni uschniętych dębów, aż do sekretnego życia danieli. Spacery fotograficzne z kolei pokazują jak inaczej mogą wyglądać drzewa i las w obiektywie aparatu, od smartfona po profesjonalny (tele-)obiektyw. Tereny Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy są urozmaicone – od gospodarczych lasów sosnowych, starych lasów bukowych po ogromne dęby. Kraina o bogatej rzeźbie terenu, urozmaicona wzgórzami, dolinami potoków i zbiornikami wodnymi, po części dziką i chronioną, po części nosząca ślady dawnej i obecnej bytności i pracy ludzi.

Ola i Tomek Włodarczyk

Uczestniczyliśmy już w trzech spacerach – dwóch turystycznych i jednym fotograficznym. Wszystko jest super zorganizowane, pokazane i ciekawie opowiedziane. Kuba jest zawsze otwarty na rozmowy i pytania, dzięki czemu spacery mają niepowtarzalną atmosferę. Spacery kończą się przepysznym poczęstunkiem – smacznym jedzeniem – także PIZZĄ, kawą parzoną w stylu włoskim i domowym ciastem 🙂
Doświadczenie godne polecenia.

Ola i Tomek

Leśny spacer z Kubą to nie lada gratka nie tylko dla każdego miłośnika fotografii, ale także dla wielbicieli lasu i przyrody.
Jak na prawdziwego Człowieka Lasu przystało, Kuba z pasją opowiada niesamowite historie z życia drzew pokazując żywe dowody, przykłady i odpowiedzi na pytania o to co jest w lesie, gdzie, kiedy, po co, na co i dlaczego. Opowieści Kuby to istna bomba informacyjna podana w sposób miły, lekki i przyjemny – podczas tych kilku godzin w lesie dowiedziałem się wiecej ciekawych faktów na temat lasu niż podczas kilku lat edukacji, a zawsze myślałem, że jestem dobry z przyrody 🙈
Jeśli dodać do tego fajne widoki, czyste powietrze, chodzenie po ściółce bosymi stopami w ramach „leśnej kąpieli”, widok danieli, fajnych ludzi i przepyszny obiad w wiacie turystycznej w lesie wraz z Kubą i Jego rodziną – mamy receptę na idealnie spędzony dzień! 😍
Reasumując, Kuba to fantastyczny przewodnik i spacer z nim polecam każdemu, a tymczasem sam nie mogę doczekać się kolejnej okazji do zwiedzania leśnych odmętów w Jego towarzystwie 😃

Greg Freitag