warsztaty fotograficzne

Chciałbym zaprosić Was na weekendowe, jesienne warsztaty fotograficzne do Doliny Baryczy, w której mieszkam i na co dzień fotografuję.

Warsztaty odbędą się w 2 terminach październikowych: tj:

13-15.10.2023

27-29.10 2023 (zostały 3 miejsca)

Warsztaty skierowane są do osób początkujących, pasjonatów przyrody, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z fotografią, ale również do osób, które pierwsze kroki w fotografii przyrody mają już za sobą i pragną ulepszyć/rozwinąć swój warsztat pod moim okiem.

Ważne, aby uczestnik moich warsztatów czerpał przyjemność z fotografowania, dobrze bawił się robiąc zdjęcia i miał frajdę z weekendu, który w całości poświęcimy na fotografowanie i rozmowy o robieniu zdjęć. Aby najbardziej skorzystać z tego szkolenia, dobrze żaby uczestnik posiadał pewną podstawową wiedzę.

Czego się ze mną nauczysz ?

-zdobędziesz/poszerzysz wiedzę w zakresie kompozycji i budowania kadru oraz zasad kompozycji

-nauczysz się technicznej obsługi aparatu/obiektywów w zakresie podstawowym (pracuję z aparatami firmy Sony i obiektywami Sigma, Sony)

-poznasz metody ustawiania ekspozycji i wykorzystywania światła oraz poprawnego naświetlania zdjęć

-opanujesz obsługę najważniejszych funkcji w aparacie

-podzielę się z Tobą wiedzą na temat wyboru dobrej lokalizacji pod zdjęcia przyrodnicze

- omówię sposoby podchodzenia ssaków i ptaków oraz budowania ukryć (małych czatowni)

-poznasz podstawowe metody obróbki zdjęć

-doradzę Ci jaki sprzęt kupić w rozsądnej cenie

-opowiem skąd czerpać inspiracje i pomysły do robienia zdjęć przyrodniczych

-powiem co jest niezbędne w wyposażeniu torby fotografa, a z czego można zrezygnować

-dowiecie się jak legalnie fotografować na Stawach Milickich i rezerwatach przyrody, jakie pozwolenia są potrzebne, a gdzie można wejść bez nich

-powiem jak fotografować, aby nie "przeszkadzać przyrodzie" (np. z wykorzystaniem mobilnych systemów maskowania)

-wskażę jak fotografować owady, kwiaty i grzyby w dużym makro

W cenie szkolenia oferuję:

-testowanie i korzystanie z obiektywów firmy Sigma: makro, szerokokątnych i teleobiektywów (jestem ambasadorem marki Sigma Polska)

-wizytę w galerii Młyńskiej w Wierzchowicach (spotkanie z Kazimierzem i Idalią Skalską - Laskowicz (lokalnymi fotografami przyrody, specjalizującymi się w fotografii jeleni na stawach Milickich)

-trzy intensywne dni z fotografią; zajęcia teoretyczne i praktyczne(na terenie Stawów Milickich i Lasów Milickich)

-pyszne wyżywienie, stolik kawowy, lokalne produkty

Ile trwają warsztaty ?

-spotykamy się w piątek ok godz. 17.00-18.00, jest czas na rozpakowanie, kolację powitalną i rozpoczynamy pierwszy blok tematyczny;

-w sobotę i w niedzielę od rana działamy w terenie (lasy i Stawy Doliny Baryczy) - godzina wyjścia przed wschodem słońca. Poranek zaczniemy na stawach, a później przejedziemy do lasu, aby posłuchać i sfotografować daniele podczas ich godów czyli bekowiska. Po powrocie z terenu analizujemy na rzutniku szczegółowo jakie zdjęcia udało nam się wykonać. Poprawiam, analizuję z Wami kadry, tłumaczę jak zrozumieć proces robienia zdjęć. Dobrze, gdyby każdy z uczestników zabrał ze sobą komputer mobilny do pokazania swoich najlepszych zdjęć.

Łącznie ok 10 h teorii plus zajęcia w terenie.

Zakwaterowanie i wyżywienie:

Do naszej dyspozycji jest duży domek z 5 pokojami 2-osobowymi oraz 2 domki 5-osobowe w Winnicy de Sas w Dolinie Baryczy,

szczegóły :https://winnicadesas.pl/atrakcje/noclegi

Domek jest w pełni wyposażony, posiada oprócz miejsc noclegowych:  2 łazienki, wspólną kuchnię, przestrzeń do spędzania czasu, kominek, saunę, miejsce na grilla.

Istnieje możliwość zakwaterowania 1 osoby w pokoju 2 osobowym.

Posiłki:

piątek : kolacja na ciepło

sobota: śniadanie, obiad w terenie, 3-daniowa obiadokolacja na ciepło (zupa, II danie, deser, napoje)

niedziela: śniadanie, 3-daniowy obiad (zupa, II danie, deser, napoje)

Dodatkowo dla każdego uczestnika bezpłatnie lokalne produkty do degustacji dostępne w domku podczas trwania zajęć : soki, owoce, kiszonki.

Możliwość degustacji win z lokalnej Winnicy( dodatkowo płatne u właścicieli)

Koszt warsztatów: 1900 zł/ os.

Zapisy: obrazylasu@gmail.com

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wpłata po zapisach zadatku w wysokości 500 zł. Zadatek jest bezzwrotny. Jeśli grupa się nie zbierze, bądź prognozowane będą w tygodniu poprzedzającym warsztaty obfite opady deszczu, warsztaty zostaną odwołane. W takim przypadku oczywiście zwracam pieniądze. Istnieje też możliwość przeniesienia uczestnictwa w warsztatów na inny termin.